פסיכותרפיה תוך שימוש בכלים של הבעה ויצירה היא הדרך המתאימה ביותר לטיפול במצבים בהם קימים קשיים רגשיים.
עיסוק ביצירה ומשחק כביטוי לעצמי האמיתי הפותח אפשרות לחוויות של שימחה וגדילה, כאשר ילד בודק את גבולות הכול יכולת שלו בסביבה מוגנת.


תרפיה בהבעה ויצירה (טיפול באמנות, טיפול במוזיקה, פסיכודרמה, דרמה תרפיה, טיפול בתנועה, ביבליותרפיה) הינה ענף של פסיכותרפיה המציע שפה סימבולית לביטוי עצמי, רגשי ותחושתי. 


התרפיה משתמשת באמנויות כדי לחשוף ולהבין תהליכים נפשיים ומספקת סביבה מוגנת בה יכול תוכן מודחק ולא מודע לעלות על פני השטח. שפת האמנות מאפשרת גשר בין העולם הפנימי והחיצוני ואינטגרציה רבה יותר בין השניים.


בתרפיה בהבעה ויצירה מושם דגש על כוחות האדם ועל עשייה. בדרך זו מתאפשרת השתחררות ספונטאנית המציאה למטופל דרך ליצור קשר עם העצמי היצירתי שלו, להתחבר לכוחותיו ולממש את פוטנציאל הצמיחה שבו. התרפיה באמנות מתאימה לכל אדם המגלה נכונות להתנסות בחומרי אומנות ללא קשר לכשרון אומנותי או ניסיון קודם בתחום.

בתהליך הטיפול הדגש הוא על התהליך ולא על המוצר המוגמר. האדם "מדבר" דרך הצבע ושפת הגוף, זוהי יכולת מולדת ולא נלמדת. היצירה מאפשרת ביטוי ראשוני לרגשות ולמחשבות, כך שתהליך העיבוד וההבנה נעשים על ידי תקשורת יצירתית ומילולית. תהליך זה מתאפשר רק כאשר מתקיימים יחסי אמון וקבלה בין המטפל למטופל.

הדרך הטיפולית

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
כתובתינו

טלפון המרכז-  09-8823371

 או 0543452370

סניף אבן יהודה

 

shiloovims@gmail.com

אודותינו

© 2017 הזכויות באתר זה שייכות לשילובים / האתר עוצב ע"י עינב ישראלי

יצירת קשר

שילובים הינו מרכז טיפולי מקצועי המהווה חלק משירותי הרפואה.

המרכז עוסק בתהליכי יצירה והבעה בתחום האומנויות, הפסיכולוגיה,

ההוראה המתקנת והריפוי בעיסוק,

לשם טיפול בקשיים רגשיים - נפשיים, חברתיים ולקויות למידה.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now